SiteEffect. Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych. Serwis IT, odzyskiwanie utraconych danych. Home · Kontakt · Email 
Strona główna

Strona główna Twojej strony WWW powinna zawierać nazwę oraz logo, które oddawać będą charakter działalności. Tworzone przez nas strony główne są zwięzłe i zrozumiałe. Kierujemy się także bardzo ważną zasadą - wszystkie najważniejsze rzeczy powinny być widziane bez przewijania w najczęściej stosowanej rozdzielczości.

Strona główna to pierwszy kontakt potencjalnego klienta z firmą. Jeśli ma odnieść sukces musi być wyjątkowa, spójna. Powinna posiadać wyeksponowane logo i nazwę, dobrze oddające charakter działalności. Jeśli firma nie posiada jeszcze własnego logo nasz grafik może je dla państwa zaprojektować.

Informacje zgromadzone na stronie powinny być dobrze zgrupowane. Ważną cechą jest odróżnienie odnośników koniecznych od zbytecznych. Te ostatnie umieszczone na stronie głównej niepotrzebnie odwracają uwagę od treści ważnych. Odnośniki priorytetowe muszą znajdować się na stronie głównej aby miały odpowiednią moc przekazu.

Najczęściej stosowaną obecnie rozdzielczością jest 1024x768 pikseli (70% polskich internautów) i pod taką rozdzielczość optymalizujemy strony.

Postrzegalność

Dokładamy wszelkich starań, aby cała zawartość strony była zaprezentowana w formie, która będzie postrzegalna i możliwa do odczytania przez każdego. Powinna być też dobrze wypozycjonowana, tak aby była jedną z pierwszych w rankingach wyszukiwarek.
Najważniejszym ale trudnym i pracochłonnym jest pozycjonowanie strony w przeglądarkach internetowych. Dobre pozycjonowanie powoduje wyświetlanie się adresu strony internetowej na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach internetowych po wpisaniu określonej frazy lub słowa kluczowego. Badania zachowania się internautów, że przeglądają oni maksymalnie 3 strony (30 pozycji) znalezionych przez wyszukiwarkę. Po tym zamiast przeglądać kolejne strony zmieniają zapytanie. Obowiązuje więc zasada im wyżej tym lepiej.
Najnowsze badania zespołu "Gemius" (www.rankingi.pl) pokazują, że na polskim rynku liczą się 3 przeglądarki. Zdecydowanym liderem jest gogle.pl z 81% a zanim plasują się Onet.pl oraz wp.pl z odpowiednio 8,6% i 6,4%.

Łatwość obsługi

Projektowany przez nas interfejs jest czytelny i prosty w użyciu. Nawigacja po stronie musi być intuicyjna. Ważnym jest także uczynienie strony zrozumiałej dla wszystkich odwiedzających. Powszechność dostępu do Internetu powoduje, że nie wiadomo kto będzie odbiorcą państwa strony www.

Wszystkie używane przez nas elementy znajdujące się na stronie są możliwe do używania przez każdego. Powoduje to że poruszanie się po stronie nie sprawia najmniejszych nawet problemów osobom, które z Internetem niewiele miały do czynienia.

Grafika

Wyznajemy zasadę, że dopracowana grafika zwiększa wiarygodność strony. Elementów graficznych nie stosuje się dla samego stosowania ale po to aby służyły podkreśleniu ważnego przekazu. Ważnym jest także aby grafika nawiązywała do treści i zawartości strony www. Zbyt krzykliwa grafika na stronie może szybko zmęczyć wzrok i zniechęcić do dalszego przeszukiwania strony. Dobrze i profesjonalnie przygotowana grafika oraz dobrze dobrany kolor, rozmiar i krój czcionek czynią stronę wiarygodną.

Rozmiary plików graficznych powinny być jak najmniejsze przy zachowaniu jakości obrazu. Ciężkie pliki graficzne, jeśli jest potrzeba ich wstawienia, powinny być ładowane w osobnych oknach aby nie obciążać niepotrzebnie łącza.

Solidność

Używamy tylko tych technologii, które dają pewność, że zaprojektowana przez nas strona będzie wyglądać tak samo w różnych przeglądarkach.
Historyczne przesłanki ("wojna przeglądarek" z lat 90tych ubiegłego wieku) spowodowały, że różne przeglądarki różnie interpretują kod co spowodować może patologiczne sytuacje (patrz przykłady poniżej, kliknij aby powiększyć).

  
strona w IE  strona w Firefox

Szanująca się firma nie może pozwolić sobie na nieprawidłowe wyświetlanie się strony, gdyż podkopuje to jej autorytet i grozić może utratą klientów.

Zgodnie z polityką naszej firmy uznajemy wyższość tradycyjnych stron nad stronami flash, dlatego, że:
- roboty przeglądarek internetowych nie są wstanie przeglądać treści na takiej stronie a więc taka strona gorzej wypadnie podczas wyszukiwania,
- konieczność instalacji programu do odtwarzania flasha, co może być problemem dla poczštkujšcych użytkowników
- blokowanie flasha przez użytkowników zmęczonych reklamami. Flash dzięki swoim zaletom stał się szybko ulubieńcem firm reklamowych, którzy bombardują reklamami flash z niemal każdej strony.
Aktualizacja: 30 November 2010, 14:02 SiteEffect - Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych. Serwis IT, odzyskiwanie danych.